Facebook’un Wi-Fi Bul Özelliği Herkese Açıldı

 

Facebook, kullanıcıların ücretsiz bir şekilde Wi-Fi bulmasına olanak sağlayan özelliğinin etki alanını genişletiyor. Geçen sene mobil üzerinden yalnızca test yayınıyla var olan özellik, yalnızca iOS kullanıcıları ve seçilen bazı ülkeler üzerinde denenmişti.

Yapılan geliştirmeler neticesinde Android’te ve dünya üzerindeki tüm ülkelerde kullanılabilecek hale getirilen özellik, etrafınızda bulunan ücretsiz Wi-Fi ağlarını tespit etmeye yönelik ve oldukça kullanışlı. Bunun yanı sıra hücresel veri ağınızın sınırlı olduğu anlarda kurtarıcı olmaya da aday. 

Facebook mobil uygulamanızı açtıktan sonra ‘’Daha Fazla’’ sekmesini ziyaret ederek ‘’Wi-Fi Bul’’ özelliğini aktif hale getirdikten sonra uygulama size en yakın Wi-Fi alanlarını bir harita üzerinde gösteriyor. Bu harita üzerinden dilediğiniz alana ücretsiz şekilde bağlanabiliyor ve internet paketinizin ömrünü uzatabiliyorsunuz. 

Bu sayede kullanıcıların mobil uygulamada daha fazla vakit geçirmesini sağlıyor ve yakın çevrenizdeki cafe ve restoranları rahatlıkla bulmanızı sağlayarak Google Maps’e rakip oluyor. Yani bu güncellemesiyle Facebook’un kazancına kazanç ekleyeceğini söylemek mümkün.

Bizimle İletişime Geçin
İletişim Formu