Facebook’un Sayfa ve Reklam Ölçümlemelerine Yeni Özellik

 

Facebook, sayfa ve reklam istatistiklerini iyileştirmek için yeni girişimlerde bulunmaya başladı. Reklam ve sayfa istatistikleri bölümünde daha iyi performans almanızı sağlamak için yeni özellikler geliştiriyor.

Facebook’un yakın bir zamanda kullanıma sokması beklenen metriklerden biri ‘landing page view‘. Bu metrikle, reklam sonrasında tıklanan linklere yönelik sayfaların açılma süresindeki kullanıcı davranışlarını ölçümleyecek. Eğer Facebook’un reklam oluşturma alanındaki Trafik KPI’ını kullanıyorsanız, bu yeni özellikten faydalanabileceksiniz.

Eklenecek olan diğer bir özellikse, ‘Pre impression activity breakdown’ Bu da, reklam paneline ekleneceği söylenen önemli özelliklerden. Bu metrik sayesinde etkileşime geçen ziyaretçilerin yeni bir ziyaretçi veya mevcut ziyaretçilerden biri olup olmadığını ölçümleyebileceksiniz. Yeni özellik, önümüzdeki günlerde reklamverenlere sunulmaya başlanacak. Facebook’un yaptığı açıklamaya göre, Pre-impression breakdown, eğer ürün tavsiyesiyle alakal geniş hedef kitleli dinamik reklam oluşturacaksanız, oldukça etkili ve faydalı bir yeni özellik.

Getirilen yenilikler yalnızca Facebook’un reklam paneliyle sınırlı değil. Marka sayfalarının istatistik kısmına da yeni bir takım özellikler ekleniyor. Bildiğiniz Facebook üzerindeki marka hesapları beğenilmeden takip edilebiliyor. Facebook da bu durum için işletmelerin kendi sayfalarını  kaç kişinin takip ettiğini ve takibi bıraktığını follows ile ölçümleyebilmesini sağlıyor Ayrıca takip eden kişilerin tüm demografik bilgileri, gelen takibin organik mi yoksa sponsorlu mu olduğu gibi tüm bilgilere de ulaşabileceğiz.

Diğer kurtarıcı özellikse; previews. Facebook sayfanıza gelen tüm ziyaretçilerin hangi kanal yoluyla geldiğini tespit etmenizi sağlıyor. Facebook kullanıcıları, marka hakkındaki herhangi bir bilgiye, sayfaya tıklamadan da ulaşabilmekte. Bu yeni özellik sayesinde masaüstü kullanımında sayfayı ziyaret etmeden kaç kişinin sayfanız hakkında bilgi aldığını görebileceksiniz.

Bizimle İletişime Geçin
İletişim Formu